Pravidelné akce

Tradice

• hraní divadla dětmi
  • pořádání divadelních představení v MŠ
  • návštěva divadelních představení a výstav
  • návštěva Planetária, Národní galerie
  • třídní oslavy svátků a narozenin, obdarování oslavence
  • výstavy prací dětí
  • poznávací vycházky do okolí školy
  • pořádání Mikulášské nadílky
  • pořádání vánoční besídky pro rodiče
  • návštěva v ZŠ
  • pořádání karnevalů
  • pořádání školních výletů
  • oslava MDD
  • pořádání školní sportovní olympiády
  • účast na obvodní olympiádě
  • loučení s předškoláky

• využíváme objekt stálé školy v přírodě v Česticích u Strakonic
  • pobytu se účastní zpravidla 30 dětí a 3 učitelky
  • jarní cca 10 dnů – květen
  • letní cca 12 dnů – červenec

Kroužek Povídálek

• Logopedická prevence je určena pro 5ti leté děti, které pravidelně navštěvují klinickou logopedii. Kroužek vede logopedická asistentka, která spolupracuje s klinickou logopedkou.
  • Děti se seznamují se správnou výslovností, zvětšují si slovní zásobu a rozvíjí souvislé vyjadřování.
  • Kroužek se koná ve středu ráno.

Předplavecký výcvik

Děti ze třídy Medvíďat navštěvují plavecký bazén AXA. Kurz hradí Nadace pražské děti.

Výuka angličtiny
S angličtinou se seznamují děti od 4 let. Výuka je rozdělena na dvě skupiny (začátečníci a pokročilí). Angličtinu zajišťuje lektorka firmy Kroužky. Děti se zábavnou formou seznamují se základy anglického jazyka . Kroužek se koná ve středu odpoledne.

Aerobik

• Cvičení je určeno pro děti od 4 let. Výuku vede lektorka firmy Kroužky.
  • Podněcuje děti k radosti z pohybu a učí děti sladit jejich pohybový projev s hudbou.
  • Lekce se konají v úterý odpoledne.

Tanečky
Hudebně pohybové činnosti jsou určeny pro děti od 3 let. Výuku vede zkušená lektorka ZUŠ. Je vhodný pro děti se zájmem o pohyb, tanec a další hudební dovednosti. Tanečky se konají ve čtvrtek odpoledne.

Kroužek Šikovné ručičky
Tvoření z rozličných materiálů je určeno pro děti od 5ti let. Činnosti zajišťuje lektorka firmy Kroužky. Kroužek se koná v pondělí odpoledne.